Zakup drzwi Gdańsk to inwestycja, która powinna nam służyć przez długi czas. Są one reprezentacyjną częścią naszego domu, ich solidność, konstrukcja oraz kolorystyka mają za zadanie zrobić „pierwsze dobre wrażenie” na nowoprzybyłych gościach, ale przede wszystkim zabezpieczyć nasz dom przed niechcianym włamaniem. Aby nasze drzwi Gdańsk nie straciły zbytnio swojego uroku od momentu zakupu, konieczne jest poddawanie ich cyklicznym zabiegom pielęgnacyjnym.

Profesjonalny salon sprzedaży Drzwi w Gdańsku

Aby poznać najlepsze i najskuteczniejsze sposoby pielęgnacji drzwi Gdańsk, wpierw należy poznać zagrożenia, które powodują, że nasze drzwi się nadmiernie eksploatują. Numerem jeden jest wilgoć. Nadmierne i długotrwałe wystawianie drzwi Gdańsk na zwiększoną wilgotność może powodować ich deformację, wypaczenie oraz uszkodzenie.


W tym celu na samym początku w przypadku pielęgnacji drzwi zewnętrznych Gdańsk istotne jest, aby:

 • Po pierwsze, pamiętać o dokonaniu montażu drzwi dopiero po uprzednim wykonaniu wszystkich ”mokrych” prac remontowych w budynku. Jeśli decydujesz się na montaż drzwi zaraz po ich zakończeniu, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji budynku, aby nie doszło do zniszczenia powłoki lakierniczej i samych drzwi Gdańsk. Nieuważne postępowanie ekip prowadzących prace mokre może dodatkowo narazić nasze drzwi Gdańsk na uszkodzenia
 • Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniego dystansu od źródeł ciepła, takich jak grzejniki, podgrzewana podłoga.
 • Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej temperatury otoczenia. Optymalna temperatura mieści się w przedziale między 20-25 st. C.
 • Niezwykle pomocne w zachowaniu odpowiedniej jakości drzwi jest również odizolowanie ich od wszelkich opadów – deszczu czy śniegu poprzez montaż daszku nad nimi.

Przechodząc do sedna, gdy już zadbaliśmy o odpowiedni montaż i konstrukcję nad naszymi drzwiami, pora przejść do konkretnych metod zabezpieczania drzwi w naszym domu. Oto najważniejsze rady:

 • Stosuj zawsze preparaty przeznaczone do danej powierzchni, z której wykonane są drzwi Gdańsk. Inne preparaty stosujemy do drzwi wykonanych z drewna, inne do drzwi z metalu, a jeszcze inne do drzwi lakierowanych i syntetycznych folii.
 • Jeśli nie posiadasz specjalistycznych preparatów do swoich drzwi Gdańsk, najbezpieczniej jest użyć wilgotnej ściereczki, która przy zachowaniu odpowiedniej regularności powinna wystarczyć do usuwania kurzu i bieżących zabrudzeń
 • Zamki i zawiasy – o nich także należy pamiętać. Co pół roku koniecznie należy je posmarować specjalnymi olejami, które znacznie usprawnią działanie metalowych elementów. Unikniemy wówczas skrzypienia oraz zachowamy pożądaną elastyczność pracy skrzydła drzwiowego
 • Pamiętajmy o manierach – nawet najbardziej skuteczna pielęgnacja nie wygra z gwałtownym szarpaniem, ciągłym trzaskaniem i nieszanowaniem drzwi. Starajmy się traktować drzwi Gdańsk jako nasz element domu mający rzeczywiście służyć na lata.
 • Nie myjmy mokrym mopem drzwi Gdańsk, nie wieszajmy na klamce ciężkich przedmiotów
 • Przy czyszczeniu drzwi warto także skorzystać z odkurzacza, który usunie dokładnie kurz z wszelkich zakamarków naszego skrzydła drzwiowego. Istotne jest to zwłaszcza w przypadku drzwi przylgowych, w których zagłębieniu przylgi osadza się najwięcej brudu.
 • Pamiętaj, aby nie stosować środków, które w składzie zawierają alkohol, gdyż składnik ten może powodować odbarwienia.
 • Przeszklenia w drzwiach Gdańsk można umyć płynem do szyb bądź wodą z octem i kroplą gliceryny, uważając jednak, aby woda nie dostała się w przestrzeń między szybą a ramą.
 • W czasie czyszczenia nie używajmy chropowatych gąbek ani szczotek. Najlepiej sprawdzi się miękka ściereczka

Pielęgnacja drzwi drewnianych Gdańsk

Co najmniej raz w roku należy zaimpregnować powierzchnię drzwi jednym z dostępnych na rynku środków do pielęgnacji drewna. Środki te zabezpieczą je przed wilgocią i nadadzą im elegancki wygląd oraz odświeżą ich barwę. Drzwi drewniane Gdańsk co kilka lat wymagają natomiast gruntownej renowacji, której stopień zależy od wielkości uszkodzeń. W przypadku drobnych uszkodzeń najlepszym wyjściem jest nałożenie kolejnej warstwy lakieru lub farby. Niekiedy konieczne może się okazać zeszlifowanie farby i ponowne malowanie drzwi Gdańsk.

W naszym salonie sprzedaży drzwi JARZĘBOWSKI DRZWI w Gdańsku znajdą Państwo całą gamę preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i konserwacji sprzedawanych przez nas drzwi Gdańsk. Zapraszamy!

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Salon Drzwi PREMIUM

Profesjonalny salon sprzedaży Drzwi w Gdańsku

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋