Zbliżająca się zima to nie tylko czas śnieżnych pejzaży i ciepłych kubków herbaty przy kominku, ale także okres, który sprawdza, czy nasze domy są gotowe na wyzwania związane z niskimi temperaturami i warunkami atmosferycznymi. Jak zatem skutecznie zabezpieczyć drzwi przed zimą? Oto pięć kluczowych kroków, które zagwarantują doskonałą ochronę stolarki drzwiowej w każdym domu.

Zabezpieczenie drzwi na zimę


Krok 1: Staranne umycie drzwi

Jesienne mycie drzwi, choć może nie zawsze należy do najprzyjemniejszych obowiązków, jest niezwykle potrzebne. W odróżnieniu od wiosennego mycia, jesienią celem nie jest tylko estetyka, ale także przygotowanie drzwi do konserwacji i zabezpieczenia przed nadchodzącymi warunkami atmosferycznymi. Czyste drzwi są podstawą skutecznej konserwacji, obejmującej zarówno szyby, jak i okucia, uszczelki oraz powierzchnie skrzydeł.

Krok 2: Konserwacja okuć

Dokładne mycie drzwi to jedynie wstęp do kluczowej czynności – konserwacji okuć. Po skończonym myciu warto zwrócić uwagę na okucia i zabezpieczyć je specjalnymi środkami smarnymi. Dobrej jakości preparaty uchronią drzwi przed wilgocią, korozją i utratą sprawności, co może zdarzyć się zwłaszcza w przypadku kontaktu z zanieczyszczeniami o kwaśnym odczynie, takimi jak sadza.

Krok 3: Zabezpieczenie uszczelek

Czyste drzwi to nie tylko kwestia estetyki, ale także przygotowanie uszczelek do zimy. Najlepiej stosować środki bazujące na silikonie, takie jak smar silikonowy czy wazelina techniczna. Uszczelki, wykonane z gumy, z biegiem czasu tracą swoją elastyczność pod wpływem ekstremalnych temperatur czy zamarzającej wody. Zastosowanie środków na bazie silikonu doskonale zabezpiecza je przed negatywnym wpływem zimy, przedłużając ich trwałość nawet trzykrotnie.

Krok 4: Regulacja drzwi

Mycie i konserwacja drzwi to krok w dobrą stronę, ale czasem potrzebne jest także dodatkowo wyregulowanie drzwi. Dotyczy to zarówno nowych drzwi, które mogą wymagać dostosowania, jak i starych, które z biegiem lat mogły ulec deformacjom. W takich przypadkach warto skorzystać z usług fachowców, aby zapewnić doskonałą szczelność drzwi na lata.

Krok 5: Zadbaj o dobry klimat

Zadbanie o drzwi to także zadbanie o dobre samopoczucie domowników i Twoich gości. Dom to miejsce, które chroni nas przed zimnem i burzami, a drzwi witają naszych gości ciepłem. Dbając o drzwi, pielęgnujemy wizerunek naszego domu, ale także tworzymy atmosferę przyjemności i bezpieczeństwa.

Drzwi na mroźną zimę Gdańsk
Zabezpieczenie drzwi przed mrozem

Personalizacja

Jeśli marzysz o konkretnym modelu drzwi, którego nie znalazłeś nigdzie w ofercie, przyjdź do naszego salonu i wspólnie stworzymy Twój unikatowy model. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania naszych klientów, dlatego każdy pomysł cenimy na wagę złota.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Salon Drzwi PREMIUM w Gdańsku

Profesjonalny salon sprzedaży drzwi w Gdańsku

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋