Chłodny i surowy wystrój wnętrza łazienki można umiejętnie „ocieplić” doborem odpowiedniego skrzydła drzwiowego. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym występują niezwykle wysokie wskaźniki wilgoci i ciepła, co jest środowiskiem niezwykle sprzyjającym występowaniu wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni. Z tego powodu drzwi łazienkowe powinny spełniać szereg wymagań, aby zapewnić odpowiednią wentylację tego pomieszczenia. Jesteśmy profesjonalnym salonem sprzedaży drzwi w Gdańsku i podpowiemy Ci, czym się kierować przy wyborze drzwi łazienkowych oraz jakie wymagania powinny spełniać drzwi do łazienki!

Drzwi do łazienki


Otwory wentylacyjne

To absolutny mus każdego skrzydła drzwiowego przeznaczonego do zamontowania w łazience. Dzięki nim możliwa jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, a nadmiar pary wodnej jest skutecznie wyprowadzany na zewnątrz. Wentylacja ma również niezwykle istotne znaczenie w przypadku łazienek, w których umieszczony jest piec gazowy. Do wyboru mamy obecnie:

  • Kratki wentylacyjne –montowane w dolnej części skrzydła, są najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem, zazwyczaj mają wielkość wymaganą przez przepisy tj. min. 220 cm2
  • Tuleje wentylacyjne – okrągłe wycięcia w dole skrzydła
  • Podcięcia wentylacyjne – szpara między skrzydłem a podłogą, dzięki której powietrze swobodnie przepływa. Podcięcie powinno mieć co najmniej 2,5 cm wysokości
  • Szczeliny wentylacyjne –najmniej rzucające się w oczy rozwiązanie. Jest niezwykle nowoczesne, a z drugiej strony estetyczne

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ważne jest, aby drzwi łazienkowe otwierane były na zewnątrz. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza, gdy w domu mieszkają dzieci oraz osoby starsze. W sytuacji, gdy konieczne jest dostanie się do wewnątrz, dostęp nie zostanie zablokowany. Istotne jest również, aby drzwi łazienkowe miały możliwość zamknięcia na zamek od środka za pomocą blokady WC, tak aby w sytuacji nagłej była możliwość jej otwarcia płaskim i twardym przedmiotem np. monetą. Zaleca się również, aby drzwi były otwierane na zewnątrz ze względu na kwestie oszczędności na przestrzeni. Decyzja o wyborze drzwi otwieranych na zewnątrz lub też do wewnątrz musi być podjęta przed wykończeniem podłogi płytkami, gdyż linia połączenia dwóch rodzajów podłóg; łazienkowej i korytarzowej, musi ze względów wizualnych przebiegać w świetle skrzydła drzwi.

Jakie wymiary?

Parametry drzwi łazienkowych zostały określone przez przepisy prawa budowlanego. Drzwi łazienkowe powinny mieć minimum 80 cm szerokości i 2 m wysokości. Istotne jest, aby dobrze przemyśleć stronę, na którą będą otwierać się drzwi. Włącznik światła powinien znajdować się po przeciwnej stronie niż zawiasy. Zaleca się również, aby drzwi były otwierane na zewnątrz ze względu na kwestie oszczędności na przestrzeni.

Jaka ościeżnica?

Jeśli chcemy, aby nasze drzwi łazienkowe służyły nam przez wiele lat, warto zdecydować się na drzwi z dobrej jakości ościeżnicą. Ościeżnice wykonane z oklein najtańszej jakości, obecnie najpopularniejsze rozwiązanie na rynku, mogą nie sprostać warunkom o podwyższonej wilgotności i zmianom temperatur. Dlatego warto zdecydować się na wysokiej jakości laminaty od sprawdzonych producentów, które poradzą sobie w kontakcie z wilgocią. Dobrym rozwiązaniem są również ościeżnice stalowe. Warto zdecydować się na ościeżnicę regulowaną ze zintegrowanymi opaskami drzwiowymi. Warto również zastosować silikon na łączeniu ościeżnicy z podłogą oraz z płytkami ściennymi.

Jaki materiał?

Drzwi łazienkowe powinny zostać wykonane z materiałów dobrze znoszących kontakt z wilgocią. Doskonałym rozwiązaniem są drzwi drewniane, zabezpieczone lakierem – sprawdzą się doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach! Niezwykle popularne są również płyty wiórowe MDF i HDF.

Drzwi do łazienki Gdańśk
Drzwi do łazienki

Przeszklenia – jakie?

Przeszklenia są świetnym sposobem na dodanie naturalnego światła do naszej łazienki. Szkło powinno być matowe bądź z lustrem po jednej stronie skrzydła tak, aby zagwarantować prywatność użytkownikom. Szkło w drzwiach łazienkowych może stać się dodatkowo doskonałym sposobem na stylizację wnętrza. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór rodzajów przeszkleń i wzorów. Drzwi pełne również spełnią swoje funkcje w takich pomieszczeniach. Jeśli łazienka umiejscowiona jest w części domu bez bezpośredniego dostępu światła, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji pełnego skrzydła drzwiowego.

Kolor drzwi

W łazience sprawdzą się drzwi w kolorach naturalnych – biele, szarości, czernie, granaty, błękity. Ciekawym rozwiązaniem są również drzwi w kolorze naturalnego drewna. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kolorów z palety RAL – posiadamy szeroki wybór barw i odcieni, które ucieszą niejednego konesera stylowego wnętrza. Warto pamiętać, że odcienie w kolorach bieli znacznie powiększają optycznie pomieszczenie.

Personalizacja

Jeśli marzysz o konkretnym modelu drzwi, którego nie znalazłeś nigdzie w ofercie, przyjdź do naszego salonu i wspólnie stworzymy Twój unikatowy model. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania naszych klientów, dlatego każdy pomysł cenimy na wagę złota.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Salon Drzwi PREMIUM w Gdańsku

Profesjonalny salon sprzedaży drzwi Łazienkowych w Gdańsku

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋