Wykańczasz wnętrza swojego domu? Przed Tobą ważna inwestycja w postaci drzwi do pomieszczeń wewnętrznych. Do wyboru na rynku mamy obecnie szeroką gamę skrzydeł drzwiowych, które różnią się jakością i materiałem produkcji, lecz także ceną. Czy rzeczywiście drzwi drewniane przewyższają klasą najlepiej wykonane drzwi okleinowane? W jakich sytuacjach warto zdecydować się na inwestycję w postaci drzwi drewnianych Gdańsk? Wyjaśniamy w niniejszym artykule!

Drzwi okleinowane Gdańsk

Drzwi drewniane wykonane z drewna klejonego litowo czy może drzwi okleinowane? Każdy z tych rodzajów drzwi posiada swoje wady i zalety. Na samym wstępie najbardziej zauważalną różnicą między dwoma typami drzwi wewnętrznych jest cena. Jest ona jednak podyktowana właściwościami i wytrzymałością drewna litowego, która jest nieporównywalna do drzwi wykonanych z płyt MDF i HDF.


Jakie są najważniejsze zalety drzwi drewnianych Gdańsk?

  • Stylistyka – ma ona bezpośrednie przełożenie na atrakcyjność drzwi oraz aranżację pomieszczenia. Drzwi są doskonałym uzupełnieniem wystroju naszego wnętrza, potrafią podkreślić jego walory estetyczne. Drzwi drewniane Gdańsk z pewnością cechują się wysokimi walorami dekoracyjnymi, a to wszystko dzięki uwydatnieniu słojów, naturalnych materiałów oraz wytrzymałości na uszkodzenia. Drzwi drewniane doskonale wkomponują się we wnętrza klasyczne, rustykalne, w górskim klimacie oraz z nutą elegancji.
  • Wytrzymałość – drzwi drewniane Gdańsk są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wszelkie ubytki i zarysowania można z łatwością naprawić. W tym przypadku drzwi okleinowane cechuje znacznie wyższa podatność na uszkodzenia i twardość wykonania. Drzwi okleinowane Gdańsk są również trudniejsze w naprawie w przypadku takich uszkodzeń.
  • Izolacja cieplna i akustyczna – drewno posiada wysokie właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne. Drzwi drewniane marki Barański produkowane z zastosowaniem nowych technologii oraz innowacyjnych metod są także niezwykle odporne na warunki atmosferyczne – nie odkształcają się i nie wypaczają mimo narażenia na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. Drzwi drewniane Gdańsk stwarzają doskonałe warunki do pracy w domowym zaciszu, dzięki izolacji dźwięków dobiegających np. z innych pięter domu.
  • Oszczędność i inwestycja na lata – dzięki wysokim parametrom termoizolacyjnym możemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Dodatkowo podejmując się zakupu drzwi drewnianych Gdańsk przez kilkadziesiąt lat nie musisz martwić się wymianą swojego skrzydła drzwiowego, gdyż stabilność i komfort użytkowania drewna zapewni Ci długie użytkowanie Twojego pomieszczenia.
  • Zamówienie w każdym rozmiarze, kolorze, a nawet wzorze – w naszym salonie w Gdańsku mogą państwo zamówić drzwi wedle własnych upodobań. Do wyboru pozostaje nie tylko sam rodzaj drewna, lecz również wzór, który jest obiektem Waszych marzeń. U nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Do najistotniejszych wad drzwi drewnianych Gdańsk należą z pewnością cena oraz konieczność cyklicznej konserwacji przy użyciu odpowiednich środków. Drzwi drewniane konserwowane jednak w sposób regularny posłużą naszemu wnętrzu nawet przez długie lata.

Jakie są najważniejsze zalety drzwi okleinowanych Gdańsk?

  • Cena – drzwi okleinowane Gdańsk są znacznie tańsze od ich pełnodrewnianych odpowiedników, co wynika z niższych kosztów produkcji.
  • Doskonała imitacja drewna – obecnie drzwi okleinowane Gdańsk wykonane są z wysokiej jakości oklein syntetycznych, które niekiedy pozostają nie do odróżnienia od tradycyjnych drewnianych skrzydeł drzwiowych. Stawiając na naturalny drewniany wzór możemy również cieszyć się rustykalnym i klasycznym wyglądem w naszym wnętrzu. Nowoczesne drzwi w okleinie syntetycznej naprawdę dobrze odwzorowują prawdziwe drewno lub inne materiały, takie jak beton czy marmur.
  • Lekkość i cichość pracy – drzwi okleinowane Gdańsk cechuje także niezwykła lekkość konstrukcji i cichość w użytkowaniu. Doskonale sprawdzą się więc w pokojach niemowlęcych, dziecięcych i wszędzie tam, gdzie atmosfera spokoju jest niezbędna do codziennego funkcjonowania.

Do najistotniejszych wad drzwi okleinowanych należą z pewnością łatwiejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne, na wpływ warunków atmosferycznych oraz trudność w ich naprawie. Drzwi okleinowane syntetycznie są zdecydowanie bardziej podatne na zarysowania niż drzwi drewniane. Najlepiej sprawdzą się w pokojach dziennych, natomiast w łazience i kuchni wpływ wilgoci może doprowadzić do ich wypaczenia.

Drzwi drewniane czy drzwi okleinowane?

Wybór z pewnością nie jest prosty, gdyż zarówno drzwi drewniane Gdańsk jak i drzwi okleinowane posiadają szereg zalet. Aby podjąć właściwą decyzję warto wpierw przyjrzeć się naszym potrzebom oraz zadecydować o wystroju, który wypełni nasze pomieszczenie niepowtarzalnym klimatem. Drzwi drewniane cechuje z pewnością znacznie bogatsza stylistyka i wytrzymałość niż w przypadku drzwi okleinowanych Gdańsk. Z drugiej strony drzwi okleinowane mogą w umiejętny sposób imitować naturalne wykończenia lub przedstawiać nowoczesny design.

Personalizacja

Jeśli marzysz o konkretnym modelu drzwi, którego nie znalazłeś nigdzie w ofercie, przyjdź do naszego salonu i wspólnie stworzymy Twój unikatowy model. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania naszych klientów, dlatego każdy pomysł cenimy na wagę złota.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Salon Drzwi Drewnianych PREMIUM

Profesjonalny salon sprzedaży Drzwi wewnętrznych Okleinowanych w Gdańsku

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋