Drzwi do sypialni

Według policyjnych statystyk włamania do domów jednorodzinnych najczęściej dokonywane są przez drzwi balkonowe, okna oraz drzwi wejściowe. Aby dobrze zabezpieczyć swoje 4M przed niepożądanymi intruzami, istotne jest, aby odpowiednio zadbać o każdy z tych trzech dróg dojścia do naszego domu. Z całą pewnością, drzwi wyglądające mało solidnie, lekkie i z widocznymi uszkodzeniami będą stanowiły zachętę dla złodzieja, aby spróbować przedrzeć się w pożądane miejsca. Czym się kierować przy wyborze drzwi antywłamaniowych? W jaki sposób drzwi antywłamaniowe pomagają w uniknięciu kradzieży? O czym jeszcze warto pamiętać oprócz odpowiedniego doboru skrzydła zewnętrznego? Wyjaśniamy poniżej!

Drzwi antywłamaniowe Gdańsk

Czas gra znaczącą rolę

Na samym początku warto wspomnieć, że nawet najbardziej solidne drzwi antywłamaniowe Gdańsk nie są zaporą nie do przebycia dla doświadczonych złodziei. W dzisiejszych czasach kradzieże dokonywane są za pomocą profesjonalnego sprzętu, który w przypadku odpowiedniego przygotowania włamywacza może skutecznie sforsować każdą przeszkodę. Jednakże, im wyższa klasa zabezpieczeń, tym złodziej dłużej musi poświęcić czasu na sforsowanie zamku, co zwiększa szanse na jego zatrzymanie i zauważanie oraz rezygnację w przypadku ciągłego niepowodzenia w przedarciu się do środka.

Klasy antywłamaniowości

Drzwi antywłamaniowe Gdańsk posiadają odpowiednie klasy wytrzymałości określone na podstawie norm europejskich. Najbardziej wytrzymałą klasą jest klasa RC3 I RC4 (w przypadku oznaczenia cyfrowego – będzie to klasa 3-4). Użytkownicy prywatnych domów i mieszkań na odszkodowanie mogą liczyć wówczas, gdy posiadają drzwi Gdańsk należące właśnie do tych klas. Drzwi Gdańsk o tej klasie sprawiają, że złodziej musi poświęcić minimum 20 minut na ich sforsowanie. W klasie RC3 i RC4 blacha zastosowana do wzmocnienia skrzydła ma grubość minimum 2 mm. Z kolei centralny zamek do takich drzwi Gdańsk musi być wielopunktowy, a więc wyposażony w co najmniej trzy rygle rozmieszczone w całym obwodzie ramy w odległości minimum 60 cm od siebie i wysuwające się w trzech kierunkach. Im więcej rygli, tym drzwi Gdańsk trudniejsze do wyważenia.


Dodatkowe wzmocnienia

Czym różnią się drzwi antywłamaniowe Gdańsk od zwykłych drzwi wejściowych Gdańsk? Po pierwsze, drzwi antywłamaniowe Gdańsk zbudowane są z wytrzymałych komponentów oraz skomplikowanego mechanizmu rygli, wzmocnionej ościeżnicy, które stanowią utrudnioną zaporę dla potencjalnego rabusia. Dodatkowo podstawą każdych drzwi antywłamaniowych Gdańsk jest stalowa rama, blachy przymocowane po obu stronach drzwi Gdańsk oraz bolce antywyważeniowe, których zadaniem jest utrzymanie drzwi Gdańsk w ramie w przypadku przecięcia zawiasów. Drzwi antywłamaniowe Gdańsk wraz z ościeżnicą, zamkami i zawiasami stanowią swego rodzaju całość i zawsze sprzedawane są w całości ze wskazanymi elementami. Pamiętajmy, że wszystkie drzwi Gdańsk sklasyfikowane jako drzwi o podwyższonej antywłamaniowości są testowane i dokładnie badabe przez Instytut Mechanik Precyzyjnej oraz Instytut Techniki Budowlanej. Instytuty te wydają Aprobatę Techniczną i certyfikat. Istotne jest, aby nabywane przez nas drzwi Gdańsk posiadały obydwa dokumenty, gdyż sam certyfikat nie daje nam gwarancji odpowiedniej klasy antywłamaniowości drzwi Gdańsk. Instytuty te badają również całe dodatkowe wyposażenie drzwi Gdańsk w postaci zamków, zawiasów i ościeżnicy.

Inwestycja na lata

Solidne drzwi antywłamaniowe Gdańsk to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Niestety, szeroko oferowane na rynku stolarki drzwi Gdańsk określane niekiedy jako „antywłamaniowe” za kilkaset złotych z całą pewnością nie sprawią, że nasz dom będzie solidnie zabezpieczony przed złodziejem. Dobrej klasy drzwi antywłamaniowe Gdańsk to wydatek rzędu minimum 3 tys. złotych. Ich waga powinna wynosić minimum 100 kg, a ich transport oraz montaż wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Jednocześnie drzwi antywłamaniowe Gdańsk dzięki swoim parametrom są doskonałymi izolatorami ciepła, hałasu, co znacznie podnosi komfort życia i prywatność domowników. Jeśli dodatkowo chcesz zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami, warto również rozważyć instalację systemu alarmowego oraz zastosować ukryty monitoring wizyjny.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź Salon Stolarki Jarzębowski Drzwi!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Prawdziwe Drzwi PREMIUM Antywłamaniowe w Gdańsku

Jarzębowski drzwi antywłamaniowe Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋