Drzwi do sypialni

Polacy pokochali szeregówki i domy jednorodzinne, a to prawie zawsze łączy się z koniecznością wyboru schodów będących ciągiem komunikacyjnym między piętrami. Kiedyś z kafelek, dziś coraz częściej eleganckie drewniane schody Gdańsk wypierają wszelkie pozostałe rodzaje przewyższeń. Jakie są najistotniejsze zalety korzystania z drewnianych schodów Gdańsk w Twoim wnętrzu? Co jest ich najlepszym atutem? Wyjaśniamy poniżej!

Schody Drewniane

Schody Drewniane Gdańsk

Schody drewniane Gdańsk

Schody wewnętrzne Gdańsk w dużej mierze decydują o wygodzie użytkowania domu. Umiejętność ich precyzyjnego wykonania to sztuka rzemiosła stolarskiego, która wymaga wielu lat doświadczenia, precyzji, znajomości struktury drewna i jego reakcji na przeróżne czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Raz wykonane schody Gdańsk służą domownikom na długie lata. Coraz większą popularnością wśród polskich domów cieszą się schody wykonane z drewna. Ich zalet jest wiele, lecz równie wiele mitów narosło wokół użytkowania tego rodzaju konstrukcji. Poniżej prezentujemy 5 najdonioślejszych zalet schodów drewnianych Gdańsk w ich codziennym używaniu!

Dekoracja domu Gdańsk

Dekoracja domu – schody Gdańsk oprócz funkcji komunikacyjnej pełnią także rolę dekoracyjną. Drewniane schody Gdańsk precyzyjnie wykonane stają się prawdziwą ozdobą salonu i wizytówką naszego wnętrza. Drewno jest ciepłe w dotyku, ma ubarwienie, które świetnie wkomponowuje się zarówno we wnętrza klasyczne, rustykalne, ale także i nowoczesne. W połączeniu z ozdobną balustradą możemy niekiedy poczuć się jak w amerykańskich wnętrzach z filmów amerykańskich z przełomu lat 90. Drewno poddane dodatkowo wybarwieniu pozwoli nam na uzyskanie barwy pożądanej przez nas, tak aby w pełni komponowało się z wystrojem naszych przestrzeni. Tradycyjne schody drewniane Gdańsk kojarzą się nam z ciepłem i przytulnością i nadają wnętrzu domowego charakteru.


Dowolność konstrukcji

Dowolność konstrukcji – drewno jest niezwykle łatwe w obróbce, dzięki czemu bez większych przeszkód można wykonać schody nie tylko w ich klasycznej formie, ale także w niezwykle oryginalnych konstrukcjach, wedle życzeń klienta.

Trwałość

Trwałość – schody drewniane Gdańsk odpowiednio i regularnie konserwowane są w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Decydując się na schody wykonane z twardych gatunków drewna takich jak dąb, ale również i wszelkie rodzaje drzew egzotycznych, coraz bardziej popularnych w polskich domach, możemy mieć pewność, że zachowują swój pierwotny wygląd jak najdłużej. Do konserwacji schodów drewnianych Gdańsk warto używać impregnatów w formie lakierów lub olejów, a stosując się do podstawowych zasad ich codziennej pielęgnacji unikniesz wszelkich wypaczeń i odkształceń. W przypadku uszkodzeń mechanicznych, jeśli takie się zdarzą, możesz w łatwy sposób dokonać ich naprawy poprzez zeszlifowanie ubytku i pomalowanie go odpowiednią barwą.

Ciepło i przyjemna faktura

Ciepło i przyjemna faktura – drewno jest niezwykle ciepłe i miłe w dotyku, w przeciwieństwie do metalu czy kafelek. Dzięki temu ich codzienne użytkowanie zarówno w skarpetkach, jak i boso nie będzie się wiązało z przykrym odczuciem zimna i chłodu. Drewno jest również materiałem w stu procentach ekologicznych, dzięki czemu kontakt jego ze skórą człowieka nie wywoła alergii, a w naszym wnętrzu pozostawi przyjemny zapach lasu.

Cichość użytkowania

Cichość użytkowania – wbrew pozorom, dobrze wykonane schody drewniane Gdańsk nie skrzypią i są ciche w użytkowaniu. Za skrzypienie odpowiedzialne są bowiem poszczególne źle zamontowane elementy przesuwające się względem siebie, źle dopasowane stopnie, gwoździe, wkręty ocierające się o drewno. Powierzając wykonanie drewnianych schodów profesjonalnej firmie możesz mieć pewność, że precyzja ich wykonania zapewni Ci trwały i cichy ich użytek na długie lata.

Schody drewniane Gdańsk powstają zwykle z rodzimych gatunków drzew liściastych, takich jak klon, buk, brzoza, dąb, jesion, wiśnia, orzech czy gatunki drzew egzotycznych. Podstawowe konstrukcje schodów drewnianych Gdańsk to schody drabiniaste, policzkowe i kręte. Jakie najlepiej sprawdzą się w Twoim wnętrzu?

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Schody Drewniane PREMIUM w Gdańsku

Jarzębowski Schody Drewniane Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋