Wybór drzwi wewnętrznych Gdańsk wiąże się z szeregiem różnych decyzji, z którymi zmierzą się mieszkańcy domu. Musimy bowiem zdecydować się na odpowiedni kolor drzwi, rozmiar, materiał wykonania oraz inne czynniki wpływające na jakość i estetykę ich wykonania. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wewnętrznych Gdańsk? Jakie drzwi wewnętrzne Gdańsk będą najlepiej pasowały do Twojego wnętrza? Poniżej przedstawiamy nasze złote rady.

Szeroki wybór drzwi wewnętrznych w Gdańsku

1. Wymiary drzwi wewnętrznych Gdańsk 

Drzwi wewnętrzne Gdańsk mogą mieć różne wymiary w zależności od przeznaczenia i preferencji inwestora. Wymiary drzwi wewnętrznych Gdańsk powinny zapewniać zgodność konstrukcyjną z zaprojektowanym wymiarem otworu ościeżnicy i światłem przejścia (przestrzeń wewnątrz ościeżnicy przez którą będziemy przechodzić), grubością ścian (standardowa grubość ścian działowych to 12 cm i jest to typowy wymiar ościeżnic stałych do drzwi wewnętrznych. W przypadku innej grubości ścian konieczne jest kupienie ościeżnicy regulowanej) oraz miejscem zamontowania zawiasów ościeżnicy. Zdecydowanie najbardziej typowy wymiar drzwi wewnętrznych Gdańsk to 80 cm (tzw. osiemdziesiątki), ale możemy również spotkać drzwi o szerokości 70 cm, 90 cm i 100 cm. Standardowa wysokość drzwi wewnętrznych Gdańsk wynosi 200 cm. Wysokość najlepiej dobrać do wysokości domowników. 

Aranżacja drzwi wewnętrznych w Gdańsku

2. Sposób otwierania drzwi

Po wyborze rozmiaru pora na decyzję, co do sposobu otwierania drzwi wewnętrznych Gdańsk. Na rynku mamy wiele możliwości, takich jak:

  • drzwi wewnętrzne uchylne jednoskrzydłowe (najpopularniejszy wybór na rynku)
  • drzwi wewnętrzne uchylne dwuskrzydłowe,
  • drzwi wewnętrzne składane (to pionowe panele połączone zawiasami, wybierane są najczęściej do małych mieszkań, gdyż zajmują niewiele miejsca),
  • drzwi wewnętrzne harmonijkowe (dzięki takim drzwiom unikniemy obijania mebli; podobnie jak drzwi składane zajmują niewiele miejsca i zaoszczędzą sporo przestrzeni w domu), 
  • drzwi wewnętrzne rozsuwane (ukryte w ścianie lub zamontowane na górnej prowadnicy).

3. Drzwi wewnętrzne przylgowe czy bezprzylgowe?

Drzwi wewnętrzne przylgowe Gdańsk przylegają do ościeżnicy, dzięki czemu tworzą doskonałą barierę akustyczną. Takie drzwi po zamknięciu częściowo chowają się w ościeżnicy, a częściowo na nią nachodzą (wynika to ze specjalnych wycięć na krawędzi) Natomiast w drzwiach wewnętrznych bezprzylgowych Gdańsk skrzydło tworzy z ościeżnicą jedną płaszczyznę. Krawędź takich drzwi jest zupełnie prosta, a powierzchnia pozbawiona zbędnych detali. Drzwi wewnętrzne przylgowe Gdańsk polecane są szczególnie do pomieszczeń utrzymanych w klasycznych stylu, w przeciwieństwie do drzwi wewnętrznych bezprzylgowych, które świetnie się sprawdzą w modernistycznych wnętrzach.

4. Drewno, płyty MDF-HDF, czy tworzywa sztuczne?

W przypadku drzwi wewnętrznych drewnianych Gdańsk do wyboru mamy te wykonane z drewna litego lub klejonego warstwowo. Drzwi wewnętrzne drewniane Gdańsk najczęściej wykonane są z drewna sosnowego, dębowego lub bukowego. Są to zdecydowanie jedne z najbardziej wytrzymałych drzwi na rynku. Drzwi wewnętrzne drewniane Gdańsk świetnie nadają się również do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci, takich jak łazienka, czy kuchnia. Dzięki bowiem odpowiedniej konserwacji i zabezpieczeniu są w stanie zapewnić odpowiednią izolację takich pomieszczeń. Drewno jest ponadto materiałem niezwykle modnym, uniwersalnym, świetnie pasującym do rustykalnych, ale także i nowoczesnych wnętrz. 

Drzwi wewnętrzne Gdańsk wykonane z płyt drewnopodobnych to tańszy odpowiednich drzwi drewnianych. Są to zazwyczaj płyty wiórowe lub pilśniowe, mniej wytrzymałe od tradycyjnego drewna. Najczęściej do wyboru są płyty MDF lub HDF. MDF wykonuje się poprzez poddanie wiórów drzewnych wysokiej temperaturze i wysokiemu ciśnieniu. MDF charakteryzuje się gęstością od 650 do 850 kg/m3, a HDF powyżej 850 kg/m3. Ta druga jest zdecydowanie bardziej twardsza i wytrzymalsza. 

Drzwi Gdańsk wykonane z tworzyw sztucznych to również jeden z tańszych wyborów, łatwych jednak do utrzymania w konserwacji. Są to drzwi wykonane z PCV, które mogą być stworzone na podobieństwo drzwi drewnianych Gdańsk, jednak odbiegają wyglądem zdecydowanie od solidnych materiałów.

5. Kolor drzwi wewnętrznych

Wybór koloru drzwi wewnętrznych Gdańsk daje każdemu domownikowi pole do wyobraźni wedle jego własnych upodobań. Bardzo popularne są obecnie drzwi wewnętrzne białe, co jest w dużej mierze zasługą mody na skandynawskie wnętrza. Często je spotkamy w kuchni, pokoju dziennym, czy pokojach dzieci. Z kolei ciemne kolory drzwi są często wybierane do pomieszczeń typowo biurowych. Bardzo popularne są również kolory naturalnego drewna, które doskonale oddają słoje drzwi drewnianych Gdańsk. Jeśli decydujemy się na typowo gładkie drzwi wykonane z płyt drewnopodobnych, możemy je również okleić specjalną okleiną. 

Drzwi drewniane Gdańsk

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź Salon Stolarki Jarzębowski Drzwi!

Przed Wami trudny wybór drzwi Gdańsk zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, ale nasi eksperci doradzą Wam, na który model się zdecydować. Posiadamy szeroki wybór drzwi Gdańsk różnych materiałów wykonanych w Polsce przez renomowanych producentów drzwi Gdańsk. Pomożemy w doborze materiału wykonania drzwi Gdańsk, wyborze odpowiedniego designu bądź też wykonamy Wasz indywidualny projekt drzwi Gdańsk, jeśli o takim marzycie. Zapraszamy pod adres ul. Trakt św. Wojciecha 123/4, Gdańsk bądź też zapoznanie się z naszą ofertą drzwi Gdańsk w naszym sklepie internetowym.

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Prawdziwe Drzwi PREMIUM

Jarzębowski drzwi Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *