Schody Drewniane

Zaczynasz projektować swoje wnętrze? Pora na wybór schodów! Niezwykle modne dzisiaj schody drewniane Gdańsk potrafią wzbudzić zainteresowanie różnorodnością materiałów, z których są wykonane. Najpopularniejszym surowcem schodów drewnianych Gdańsk są schody bukowe, dębowe i jesionowe. Jakie są między nimi różnice? Jakie posiadają wady i zalety? Które najlepiej się sprawdzą w Twoim wnętrzu? Zapraszamy do lektury artykułu!

Szeroki wybór schodów drewnianych w Gdańsku

Moda na drewno

Schody drewniane Gdańsk gwarantują dopasowanie tego rodzaju materiału do każdego wnętrza – zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Moda na drewno trwa w Polsce od wieków, jednak ostatnimi czasy na dobre zagościła w polskich przestrzeniach. Stało się to głównie za sprawą skandynawskiego designu, który również zachwycił naszych rodaków. Drewno kojarzy się nam z powrotem do natury i zdrowiem, gdyż jest naturalnym materiałem. Jest więc surowcem uspokajającym i wprawiającym użytkownika schodów w dobry nastrój. 

Drzewa liściaste górują

Schody drewniane Gdańsk wykonuje się najczęściej z gatunków drzew liściastych, takich jak buk, dąb, jesion, czy klon. Drewno przeznaczone do wykonania schodów drewnianych Gdańsk powinno posiadać minimum drugą klasę jakości, czyli odpowiednią gęstość rozmieszczenia słoi oraz wilgotność poniżej 12 procent. Powinno być również pozbawione sęków. Stopnie schodów drewnianych Gdańsk wykonuje się z drewna litego lub klejonego. 

Schody premium dla każdego, kto wymaga więcej

Surowiec przyjazny dla środowiska

Kolejną jego zaletą jest biodegradowalność, a więc produkcja w stu procentach z poddającego się wtórnemu wykorzystaniu materiału. Schody drewniane Gdańsk to również gwarancja tzw. ciepłej powierzchni, w przeciwieństwie do popularnych schodów kaflowych. Drewno jest bowiem materiałem świetnie akumulującym ciepło, a także doskonałym surowcem izolacyjnym i jednocześnie trwałym. Co istotne, drewno jest również materiałem przyjaznym dla środowiska, gdyż może wchłaniać i przechowywać dwutlenek węgla z atmosfery. 0,8 tony CO2 jest pochłaniane przez każdy metr sześcienny drewna, co sprzyja oczyszczaniu powietrza w naszym domu.


Impregnacja – najważniejsza!

Schody drewniane Gdańsk to z pewnością dobry wybór dla szerokiego gremium naszych klientów. Należy jednak pamiętać, że drewno jako materiał naturalny jest podatny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć przede wszystkim. Aby je przed tym ustrzec, należy więc pamiętać o regularnej impregnacji schodów drewnianych Gdańsk. 

A więc może schody dębowe?

Schody drewniane Gdańsk wykonane z dębu to jeden z najpopularniejszych surowców dostępnych na rynku. Jest to bardzo trwały materiał, wytrzymały i mocno odporny na ścieranie. Schody dębowe Gdańsk będą się odznaczać brunatną barwą oraz pięknie uwidocznią naturalne słoje na stopniach. Schody drewniane Gdańsk wykonane z dębu to jedna z kosztowniejszych inwestycji, jednak co należy podkreślić, jest to najpewniejszy wybór, aby cieszyć się nie tylko eleganckim wyglądem, ale również niezwykłą trwałością wyrobu. 

Schody bukowe Gdańsk

Kolejnym rodzajem schodów drewnianych Gdańsk są schody bukowe Gdańsk. Buk to materiał, który z łatwością można formować, a więc idealnie się sprawdzi do produkcji schodów Gdańsk. To, co odróżnia schody bukowe Gdańsk od schodów dębowych Gdańsk to brak widocznych słojów i jednolita struktura stopnia. Buk jest materiałem jaśniejszym od dębu. Schody drewniane Gdańsk wykonane z buku najczęściej delektują oczy klientów z nowoczesnymi wnętrzami. Schody bukowe Gdańsk są dużo mniej odporne na ścieranie niż schody dębowe Gdańsk. Jest to również gatunek drewna bardziej wrażliwy na zmiany wilgoci w pomieszczeniu.

Schody drewniane Gdańsk

To może schody jesionowe?

Schody dębowe Gdańsk i schody bukowe Gdańsk nie spełniają Twoich oczekiwań? Spróbuj wykorzystać w swoim wnętrzu schody jesionowe. Jesion uznawany jest za tzw. gatunek pośredni między dębem a bukiem. Dlaczego? Jest bardzo lubianym gatunkiem drewna przez stolarzy, gdyż nie sprawia trudności w obróbce stolarniczej. Schody jesionowe Gdańsk to materiał twardy oraz sprężysty jednocześnie. Schody jesionowe Gdańsk cechują się jasnym odcieniem, podobnie jak schody bukowe Gdańsk. Posiadają jednak mocno widoczne ciemne słoje, co powoduje, że jest bardzo dekoracyjnym gatunkiem drewna. Koszt wykonania schodów jesionowych Gdańsk to również pozycja pośrednia między schodami dębowymi Gdańsk a schodami bukowymi Gdańsk. 

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Nadal nie zdecydowałeś? Przyjdź do naszego salonu!

Jeśli nadal nie czujesz pewności swojego wyboru, co do materiału wykonania schodów drewnianych Gdańsk, odwiedź nasz salon sprzedaży Jarzębowski Schody. Nasi doradcy pomogą Ci w doborze nie tylko odpowiedniego gatunku drewna Twoich schodów, lecz również zaproponują odpowiedni kształt, komfortową wysokość stopni oraz odpowiedni układ schodów drewnianych Gdańsk w Twoim wnętrzu. Zapraszamy do salonu sprzedaży i projektowania schodów Jarzębowski Schody w Gdańsku.

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Prawdziwe schody PREMIUM

Jarzębowski Schody Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *