Wybór drzwi do łazienki nie jest prosty. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przeanalizować poza odpowiednim designem, także kwestie funkcjonalne, w tym głównie bezpieczeństwa. Czy drewno to odpowiedni materiał na drzwi łazienkowe? Czy lepsze mogą się okazać drzwi z płyty HDF? O czym należy pamiętać wybierając drzwi łazienkowe? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Szeroki wybór drzwi łazienkowych w Gdańsku

Wymogi prawne

Zgodnie z obowiązującymi normami prawnym drzwi łazienkowe Gdańsk muszą otwierać się na zewnątrz, posiadać odpowiednie wymiary (80 cm szerokości i minimum 2 m wysokości) oraz zapewniać dobrą cyrkulację powietrza.

Drzwi wewnętrzne Gdańsk

Otwierane na zewnątrz

Drzwi łazienkowe Gdańsk powinny otwierać się na zewnątrz ze względów bezpieczeństwa, gdyż w przypadku koniecznej interwencji osoby w niej przebywającej, łatwiej jest się dostać do środka. Zalecane jest również mocowanie zamka z rozetą, którą można otworzyć również na zewnątrz np. z pomocą śrubokrętu. Warto podkreślić, że dla odpowiedniego bezpieczeństwa istotny jest wybór tzw. zamka z blokadą WC zamiast standardowego zamka na klucz.


Odpowiednia wentylacja

W przypadku nieodpowiednio wentylowanej łazienki mamy do czynienia z powstaniem środowiska sprzyjającemu grzybom i pleśniom. Dlatego tak istotna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach łazienkowych. Najważniejsze zadanie, jakie powinny spełniać dobre drzwi łazienkowe Gdańsk, to odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Jeśli posiadamy piec gazowy w łazience, wentylacja będzie również istotna z punktu widzenia jego właściwego funkcjonowania. W drzwiach łazienkowych Gdańsk wentylacja może być wykonana poprzez tzw. podcięcia, czyli szczelinę wykonaną na dole drzwi lub kratkę wentylacyjną, montowaną na dole skrzydła.

Prywatność

To kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi łazienkowych Gdańsk. Odpowiednie zamki i matowe przeszklenia. W przypadku łazienki, która nie posiada okien, przeszklenie zapewni odpowiednie nasłonecznienie, natomiast matowa powierzchnia skutecznie zabezpieczy intymność osób w niej przebywających, a dodatkowo poinformuje, że ktoś przebywa wewnątrz łazienki. Przeszklenie w łazienkach najczęściej umieszczane jest w górnej części drzwi łazienkowych Gdańsk, nie odsłaniając jednocześnie całości pomieszczenia.

Wygoda

Łazienki bardzo często umiejscowione są tuż przy korytarzu lub w miejscu przejścia między poszczególnymi częściami domu, dlatego tak istotne jest ich wygodne użytkowanie, które nie będzie torować swobodnego poruszania się domowników po korytarzu. Warto więc zdecydować się na drzwi łazienkowe Gdańsk, które będą otwierać się w pożądanym kierunku w zależności od projektu domu oraz nie przytłoczą naszego wnętrza.

Rodzaje drzwi

Wybierając drzwi łazienkowe Gdańsk, możemy się zdecydować na drewniane, drewnopochodne, szklane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Drzwi drewniane Gdańsk należą do najsolidniejszych i najtrwalszych. Pamiętając o odpowiedniej impregnacji, nie musisz martwić się o negatywne konsekwencje oddziaływania wilgoci na ich powierzchnię. Z kolei drzwi drewnopochodne to składają się tzw. płyty drewnopochodnej MDF lub HDF. Wykańczane są okleiną, która w wyniku działania czynników atmosferycznych może łatwo ulec zniszczeniu. Szklane drzwi z kolei cechują się doskonałymi walorami estetycznymi oraz przepuszczalności wiązek światła do pomieszczenia. Szklane drzwi optycznie powiększają łazienkę, a do ich produkcji wykorzystywane jest specjalne szkło hartowane, które zwiększa nasze bezpieczeństwo bez ryzyka ich szybkiego zniszczenia. Są niestety dość drogie, dlatego klienci poszukują często innych rozwiązań.

Estetyka

Prawidłowo dobrane drzwi łazienkowe Gdańsk to przede wszystkim zadbanie o kwestie bezpieczeństwa, ale także odpowiedni design, który wkomponuje się w aranżację naszego pomieszczenia. Połączenie funkcji użytkowych i estetycznych powinno więc sprzyjać komfortowi użytkowania łazienki. Najpopularniejsze są drzwi łazienkowe Gdańsk w kolorze białym, który optycznie powiększa pomieszczenie i pasuje do armatury sanitarnej. Dużą popularnością cieszą również drzwi drewniane Gdańsk, których widoczne naturalne słoje wprowadzą odrobinę rustykalnego klimatu do naszego wnętrza. Warto również zastanowić się nad wyborem szklanych drzwi, których mleczny kolor świetnie oddaje wodny klimat pomieszczenia.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź Salon Stolarki Jarzębowski Drzwi!

Przed Wami trudny wybór drzwi antywłamaniowych nasi eksperci doradzą Wam, na który model się zdecydować. Posiadamy szeroki wybór drzwi łazienkowych w Gdańsku różnych materiałów wykonanych w Polsce przez renomowanych producentów. Pomożemy w doborze materiału wykonania drzwi antywłamaniowych, wyborze odpowiedniego designu bądź też wykonamy Wasz indywidualny projekt drzwi Gdańsk, jeśli o takim marzycie. Zapraszamy pod adres ul. Trakt św. Wojciecha 123/4, Gdańsk bądź też zapoznanie się z naszą ofertą drzwi Gdańsk w naszym sklepie internetowym.

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Prawdziwe Drzwi PREMIUM

Jarzębowski drzwi ŁAZIENKOWE Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *