Schody Drewniane

Niegdyś ukryte w przytłaczających klatkach schodowych. Dzisiaj główna ozdoba naszego wnętrza. Schody drewniane Gdańsk to coraz popularniejszy wybór wśród mieszkańców domków oraz mieszkań piętrowych. Ich ułożenie, kolorystyka, kształt oraz jakość wykonania sprawiają, że nasze cztery kąty nabierają wyrazistości oraz dopełniona zostaje całość wystroju. O czym należy pamiętać przed wyborem schodów drewnianych oraz z jakimi kosztami muszą się liczyć ich przyszli użytkownicy?

Szeroki wybór schodów drewnianych w Gdańsku

Dlaczego schody drewniane?

Schody drewniane Gdańsk są elementami budynku umożliwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Za zaletami typowych schodów drewnianych, tj. w całości wykonanych z drewna przemawia ich lekkość oraz samonośna konstrukcja, co oznacza, że nie wymagają dodatkowych przygotowań konstrukcyjnych. Schody drewniane Gdańsk są zdecydowanie mniej masywne niż schody żelbetowe i pięknie wkomponowują się w naszą przestrzeń. Dodają również naturalności oraz nieprzemijającego uroku. W konstrukcji schodów drewnianych Gdańsk mogą zostać wykonane zarówno schody kręte, o konstrukcji wspornikowej, policzkowej, modułowej czy dywanowej.

Rodzaj drewna a koszty i trwałość

Przed wyborem rodzaju drewna na nasze schody drewniane Gdańsk musimy ocenić takie parametry jak wytrzymałość, zginanie, ścieranie, twardość, sprężystość i kolorystyka. Poszczególne gatunki drewna cechują się bowiem odmiennymi właściwościami, barwą oraz ułożeniem słojów. Jeśli chcesz, aby w Twoim domu schody drewniane Gdańsk posiadały jasną barwę, najlepszym wyborem jest sosna, brzoza, klon, buk, jesion, dąb. Jeśli preferujesz ciemniejsze barwy najlepszym rozwiązaniem będzie wybór mahoniu, merabu, wenge, jatoby, orzecha włoskiego, czy amazaque. Te ostatnie charakteryzują się malowniczym usłojeniem oraz trwałą strukturą. Przykładowo gatunek merabu jest aż o 30 proc. twardszy od cenionego za swą twardość w Polsce dębu. Gatunki egzotyczne są również niezwykle odporne na wilgoć, grzyby oraz insekty. Warto również podkreślić, że nieimpregnowane drewno egzotyczne jest kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od impregnowanego drewna europejskiego. Są jednak zdecydowanie droższe od gatunków drewna występujących w Polsce. Z kolei sosna, świerk, czy jodła to zdecydowanie miększe rodzaje drewna. Gatunki iglaste są jednak bardziej niż liściaste odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i ataki grzybów oraz owadów – są więc doskonałym wyborem jako materiał na schody zewnętrzne. Jeśli poszukujemy zdecydowanie twardszego materiału na schody, wśród naszych rodzimych gatunków króluje dąb. Z kolei buk oraz jesion cechują się dużo mniejszą odpornością na ścieranie oraz nie posiadają mocno widocznych słojów.

Schody premium dla każdego, kto wymaga więcej

Schody drewniane a schody żelbetowe

Schody drewniane Gdańsk mogą posiadać konstrukcję samonośną lub zostać osadzone na wylewce betonowej. Te ostatnie nazywane są wówczas schodami żelbetowymi. Od typowych schodów drewnianych odróżnia je konstrukcja, która oparta jest na płycie żelbetowej. Na gotowej konstrukcji (deskowaniu oraz zbrojeniu) wykonuje się następnie wylewkę betonową. Schody żelbetowe mogą być wykonane w niemal dowolnej konstrukcji i.. również mogą być wykończone drewnem. Są zdecydowanie tańsze od typowych schodów drewnianych i umożliwiają robotnikom prowadzenie prac remontowych na wyższych kondygnacjach w trakcie budowy domu. Konstrukcje żelbetowe są jednak zdecydowanie bardziej masywniejsze i odbierają naszemu wnętrzu lekkości. Betonowa konstrukcja w dodatku wychładza powierzchnię schodów, co znacznie może zmniejszyć komfort ich użytkowania.


O czym należy pamiętać?

Przed wyborem schodów drewnianych Gdańsk należy pamiętać, że ich montaż powinien się rozpocząć jeszcze przed położeniem podłogi. Należy również odpowiednio dobrać materiał wykończenia podłogi do rodzaju drewna na schodach, tak by kompozycja była jak najbardziej naturalna i spójna. Warto zdecydować się także na usługę montażu schodów drewnianych Gdańsk – wówczas możemy zostawić ten istotny element konstrukcyjny naszego wnętrza profesjonalistom, nie martwiąc się o niepożądane konsekwencje, gdyż uzyskujemy również gwarancję.

Koszt schodów drewnianych, czyli ile?

Jak wyżej wspomniano, koszt wykonania schodów drewnianych Gdańsk zależy od całości ich konstrukcji poczynając, a na elementach dodatkowych (barierki) oraz montażu kończąc. W szczególności sam projekt balustrad może diametralnie zmienić koszt ich wykonania. Jeśli chcesz poznać wycenę interesujących Cie rodzajów schodów drewnianych Gdańsk, przyjdź do naszego salonu sprzedaży w Gdańsku przy ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4.

Schody drewniane Gdańsk

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Przyjdź do Salonu Jarzębowski Drzwi!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Prawdziwe schody PREMIUM

Jarzębowski Schody I DRZWI Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *