Drzwi wewnętrzne Gdańsk to spora inwestycja, gdyż wykańczając mieszkanie co najmniej kilka sztuk skrzydeł drzwiowych będzie niezbędne do jego urządzenia. Rynek oferuje obecnie szeroką gamę drzwi wewnętrznych Gdańsk zarówno wykonanych z drewna, jak i z płyt MDF i HDF. Przed wyborem, warto poznać kilka istotnych wskazówek, które pomogą podjąć właściwą decyzję, tak aby nasze wnętrze cieszyło oko na lata.

Drzwi wewnętrzne Gdańsk

Do najistotniejszych cech drzwi wewnętrznych Gdańsk należą zdecydowanie ich funkcjonalność oraz estetyka. Przed wyborem konkretnego modelu drzwi musimy zdecydować czy mają otwierać się na zewnątrz, do wewnątrz oraz ocenić analizę rozkładu mebli, tak aby nasze skrzydło nie przytłoczyło pomieszczenia. Pamiętaj, że wybierając drzwi do swojego wnętrza musisz wybrać model skrzydła, rodzaj ościeżnicy i klamkę.


Kolor

Pierwsza rzecz, nad którą warto się pochylić to kolor. Wybór koloru zależy od gustu i preferencji klienta, jednak bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór drzwi koloru białego, które są uniwersalne i optycznie powiększają nam przestrzeń. Coraz większą popularnością cieszą się również drzwi o naturalnej barwie drewna, a także w odcieniach palet RAL z ukrytą ościeżnicą, czyli tzw. bezprzylgowe. Trzeba również zastanowić się czy nasze drzwi wewnętrzne Gdańsk będą potrzebowały przeszklenia. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku pomieszczeń, które mają ograniczony dostęp do światła.

Materiał

Na rynku dostępne są drzwi wewnętrzne drewniane Gdańsk oraz okleinowane wykonane z płyt MDF i HDF. To właśnie jednak materiał odgrywa istotną rolę w dalszej funkcjonalności drzwi oraz ich służeniu nam na lata. Możesz zdecydować się na drewno impregnowane, lakierowane lub płytę drewnopochodną pokrytą fornirem, laminatem lub okleiną. Jeśli marzysz o modelu z drewna, zdecyduj się na te z twardszych gatunków jak dąb czy jesion. Drzwi drewniane Gdańsk są zdecydowanie trwalsze, solidniejsze i masywniejsze w konstrukcji. Drzwi wykonane z płyt drewnopodobnych są z kolei bardziej podatne na uszkodzenia i trudniej je później zamaskować.

Styl

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę modeli od linii klasycznej, po nowoczesną, a na bogatym wzornictwie modeli retro kończąc. Styl powinien odpowiadać Twojemu wnętrzu. Jeśli jest ono nowoczesne zdecyduj się na drzwi jednolite z minimalistycznymi zdobienia i o jednolitej kolorystyce, a jeśli preferujesz rustykalne i naturalne wnętrza, wówczas drzwi retro oraz z linii klasycznej są z pewnością stworzone dla Ciebie.

Przeznaczenie

Wybór drzwi wewnętrznych w mocny sposób determinowany jest przez przeznaczenie pomieszczenia. Innego rodzaju drzwi będą pasowały w salonie, inne do kuchni, a jeszcze inne do łazienki. W łazience drzwi muszą mieć zapewnioną odpowiednią wentylację, a przeszklenia, jeśli na takie się zdecydujemy, zapewniać intymność. Drzwi do sypialni powinny z kolei doprowadzić do maksymalnego wyciszenia pokoju, tak aby hałasy z dołu nie przeniosły się do naszego pomieszczenia. Drzwi do kuchni bardzo często posiadają przeszklenia, co dodatkowo wpuszcza łunę światła, zwłaszcza gdy pokój znajduje się od tzw. strony północnej.

Drzwi przylgowe lub bezprzylgowe Gdańk

Drzwi bezprzylgowe Gdańsk wybierają najczęściej miłośnicy minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz, a na drzwi przylgowe Gdańsk decydują się zwykle pasjonaci klasycznych wnętrz. Jaka jest różnica? W przypadku drzwi bezprzylgowych zawiasy są schowane wewnątrz konstrukcji drzwi i są niewidoczne, a płaszczyzna skrzydła licuje się w jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Ościeżnice z kolei mogą być stałe lub regulowane. Ościeżnice stałe kupujemy do ściśle określonej grubości muru, natomiast ościeżnice regulowane pozwalają na idealne dopasowanie ościeżnicy do grubości muru.

Personalizacja

Jeśli marzysz o konkretnym modelu drzwi, którego nie znalazłeś nigdzie w ofercie, przyjdź do naszego salonu i wspólnie stworzymy Twój unikatowy model. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania naszych klientów, dlatego każdy pomysł cenimy na wagę złota.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Salon Drzwi Wewnętrznych PREMIUM

Profesjonalny salon sprzedaży Drzwi wewnętrznych w Gdańsku

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋