Drzwi do sypialni

Wybierając drzwi wewnętrzne Gdańsk do naszego domu, kierujemy się nie tylko ceną i estetycznym wyglądem, ale także trwałością i dokładnością wykonania. Wśród produktów oferowanych przez producentów drzwi wewnętrznych Gdańsk dla naszych wnętrz znajdziemy zarówno drzwi wewnętrzne fornirowane, okleinowane syntetyczną okleiną, jak i lakierowane. Które najlepiej sprawdzą się w naszym domu oraz co różni poszczególne typy drzwi wewnętrznych? Wyjaśniamy poniżej!

Pomoc w dobrze drzwi Gdańsk

Drzwi fornirowane

Drzwi wewnętrzne fornirowane Gdańsk powstają poprzez oklejenie skrzydła naturalnym drewnem w postaci płatów. Pod względem wyglądu nie różnią się zbytnio od drzwi wewnętrznych wykonanych z litego drewna. Posiadają widoczne naturalne usłojenie, są cenowo bardziej przystępne, dodatkowo znacznie lżejsze w porównaniu do drzwi drewnianych. Dodatkowo fornir w procesie produkcji zabezpieczany jest specjalnym lakierem, który chroni powierzchnię drzwi przed działaniem czynników zewnętrznych. W ten sposób drzwi fornirowane Gdańsk są w stanie służyć naszemu wnętrzu przez wiele lat i nadawać mu ciepłą aurę przytulnego pomieszczenia. Drzwi fornirowane Gdańsk z łatwością poddają się naprawom uszkodzeń – nawet w przypadku bardzo mocnych zarysowań oraz pęknięć (w przeciwieństwie do drzwi wykonanych z okleiny syntetycznej). Najtrwalsze i najbardziej odporne na uszkodzenia są drzwi pokryte fornirem z dębu i orzecha, najmniej z sosny oraz buku. Decydując się na drzwi wewnętrzne fornirowane Gdańsk możemy wybrać drzwi z fornirem naturalnym (oddającym naturalne rysy słoi drewna, dzięki technologii polegającej na skrawaniu drewna płat po płacie oraz naklejaniu ich w identycznej kolejności) lub z fornirem modyfikowanym (nie mamy wówczas odwzorowania naturalnych słoi drewna, lecz identycznie powtarzalny wzór na kolejnych skrzydłach). Wybór danego forniru zależy od oczekiwań klienta co do sposobu wykończenia wnętrza.

Drzwi do sypialni Gdańsk

Drzwi lakierowane

Z kolei drzwi wewnętrzne lakierowane Gdańsk wykonane są głównie z lakieru, który stanowi przeważający składnik ich całości. Są to zazwyczaj drzwi o nowoczesnym designie, modernistycznym wykończeniu, świetnie sprawdzające się w jednokolorowych wykończeniach. Ich niebywałą zaletą jest łatwość w czyszczeniu, dzięki jednolitej powierzchni. Współcześnie wykonane drzwi lakierowane odznaczają się również niezwykłą prostotą w naprawieniu uszkodzeń, gdyż miejsce ubytku wystarczy zaszpachlować, a następnie polakierować.


Drzwi z okleiny syntetycznej

Na rynku dostępne są również drzwi okleinowane Gdańsk sztuczną okleiną. Niegdyś ich wybór podyktowany był wyłącznie ograniczonym budżetem z uwagi na niską jakość wykonania takich drzwi. Obecnie stosowane okleiny syntetyczne nowej generacji potrafią nie tylko zachwycać wyglądem, ale także świetnie się sprawdzić w codziennym użytkowaniu przez długie lata. Takie drzwi Gdańsk są obecnie znacznie trwalsze od drzwi lakierowanych Gdańsk, a także są znacznie bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych jak promienie słoneczne i wilgoć. Grubość okleiny może wynosić od 0,8 do 3 mm. Zewnętrzna powłoka drzwi okleinowanych Gdańsk składa się z dziesiątek drobnych włókien celulozowych zespolonych ze sobą za pomocą żywicy, dzięki czemu staje się ona twarda i odporna na uderzenia. Obecnie wykonane okleiny doskonale oddają naturalne wzornictwo drewna oraz niemal identycznie odwzorowują pożądane przez nas słoje. Z tego powodu wielu klientów, chcąc wykończyć wnętrzu w stylu rustykalnym lub skandynawskim decyduje się na wybór tego rodzaju drzwi. Drzwi okleinowane Gdańsk świetnie sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach kuchennych, jak i w sypialniach oraz pokojach dziecięcych.

Jak dokonać wyboru?

Wybór drzwi wewnętrznych Gdańsk do naszego domu lub mieszkania nie jest zawsze prostą decyzją i wymaga niekiedy dokładnego przeanalizowania wad oraz zalet użyteczności konkretnego modelu. Z pewnością drzwi fornirowane fornirem naturalnym ucieszą miłośnika wnętrz rustykalnych i klasycznych, jeśli budżet nie pozwala na cieszenie się drzwiami wykonanymi w pełni z litego drewna. Fornir bowiem w doskonały sposób pozwala zachować niemal wszystkie parametry estetyczne takich drzwi. Z kolei drzwi lakierowane Gdańsk nadają się głównie do wnętrz prostych, nowoczesnych oraz dla domowników ceniących sobie minimalistyczne wzornictwo. Drzwi okleinowane Gdańsk syntetyczną okleiną mogą z powodzeniem spełnić oczekiwania zarówno miłośników klasyki jak i nowoczesnego design z uwagi na bogatą różnorodność ich wykończenia. Wszystkie wyżej wymienione rodzaje drzwi wewnętrznych Gdańsk wykonanych z wysokiej jakości materiałów znajdziecie Państwo w ofercie naszego salonu Jarzębowski Drzwi.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź Salon Stolarki Jarzębowski Drzwi!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Prawdziwe Drzwi PREMIUM w Gdańsku

Jarzębowski drzwi drewniane Gdańsk

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *