Wykańczając mieszkanie lub dom zazwyczaj na samym końcu decydujemy się na zakup drzwi. Stajemy wówczas przed decyzją – czy warto zainwestować w drzwi drewniane Gdańsk czy też zadowolą nas zwykłe okleinowane? Warto więc poznać zarówno zalety jak i wady obydwu rodzajów drzwi, tak aby nasz wybór spełniał nasze oczekiwania. Drewno to z pewnością materiał fascynujący, który ma wielu zwolenników, jednak także obecnie produkcja drzwi okleinowanych osiągnęła niezwykle wysoką jakość produkcji w porównaniu do 10 lat wstecz.

Drzwi drewniane Gdańsk

Podstawową różnicą pomiędzy drzwiami drewnianymi Gdańsk a drzwiami okleinowanymi jest z pewnością cena. Drzwi drewniane Gdańsk są zdecydowanie droższe, co wynika z rosnącej popularności tego materiału z uwagi na wszechobecną modę i dominację betonu. Drzwi drewniane Gdańsk są niezwykle solidne i wytrzymałe – odporne na uszkodzenia, dzięki czemu mogą nam posłużyć przez nawet kilkadziesiąt lat. Cena drzwi drewnianych Gdańsk zależy również od gatunku drewna, z którego są wykonane – najbardziej korzystne cenowo są drzwi wykonane z rodzimych gatunków drewna jak sosna i świerk.


Wymagania drzwi drewnianych

Drzwi drewniane Gdańsk wymagają cyklicznej konserwacji w celu zabezpieczenia ich przed niepożądanym działaniem czynników atmosferycznych, które mogą prowadzić do wypaczeń. W ten sposób przedłużamy żywotność naszych drzwi, dbamy o ich wygląd, co przekłada się również na długość ich użytkowania.

Drzwi okleinowane Gdańsk

Z kolei drzwi okleinowane Gdańsk wykonane są z oklein syntetycznych, co sprawia, że każde z nich posiada jednolity wygląd. Konstrukcja drzwiowa ma więc identyczną barwę lub wzór w każdej jej części. Warto jednak podkreślić, iż to właśnie drewno stanowi jednak podstawę konstrukcji wszystkich naszych drzwi, niezależnie od ich wykończenia. W serii Optimo ramiaki są bowiem zbudowane z drewna sosnowego, a w drzwiach z serii Smart sosna jest tworzywem całej konstrukcji.

Konstrukcja drzwi okleinowanych Gdańsk bazuje na płycie MDF, lecz ich jakość nie odbiega diametralnie od standardu drzwi drewnianych. Wynika to z faktu, iż stosujemy wodoodporne kleje poliuretanowe, grube płyciny skrzydła oraz drewniany ramiak. Drzwi okleinowane Gdańsk mogą zostać wykonane w różnych stylach. Posiadamy modele zarówno w stylu:

  • klasycznym,
  • nowoczesnym
  • retro
  • w dowolnej gamie kolorystycznej. Oferujemy również zdobienia w postaci koron i listew.

W przypadku drzwi okleinowanych Gdańsk najistotniejsza rzecz świadcząca o ich jakości to gęstość folii. Materiały o wysokiej gramaturze, a więc grubości są bardziej trwałe, zapewniają drzwiom lepszą ochronę przed uderzeniami, zarysowaniami, zadrapaniami czy ścieraniem. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, gdyż efekt wizualny jest identyczny, lecz walory użytkowe znacznie różne. Nierzadko o dokonaniu niewłaściwego wyboru dowiadujemy się po czasie, gdy zauważymy pierwsze zniszczenia słabej jakościowo cienkiej okleiny.

W naszych drzwiach okleinowanych Gdańsk marki Barański stosujemy okleiny najwyższej jakości, wszystkie nasze folie wyróżniają się podwyższona gramaturą, co zwiększa ich trwałość i odporność na uszkodzenia, a nasze folie pochodzą od renomowanych producentów z Włoch i Niemiec. Wykorzystujemy zarówno folie CLPL, uszlachetniane folie papierowe, jak i PP, polipropylenowe folie syntetyczne, które są bardziej elastyczne.

Decydując się na wybór drzwi drewnianych Gdańsk lub okleinowanych Gdańsk nierzadko pierwszą rzeczą, która przesądza o naszej decyzji kupna jest wygląd. Naturalny wygląd drzwi drewnianych Gdańsk jest niezwykle przekonujący dla klientów, dodatkowo ich masywność świadcząca o solidnej jakości oraz inwestycja służąca na lata. Jeśli jednak dysponujesz ograniczonym budżetem, nasza oferta drzwi okleinowanych Gdańsk również powinna spełnić Twoje oczekiwania. Drzwi okleinowe Gdańsk obecnie wykonywane są w podwyższonym standardzie, który rekompensuje wiele zalet posiadanych przez drzwi drewniane. Aby jednak samemu się przekonać, które drzwi będą dla Ciebie najlepsze, odwiedź nasz salon przy ul. Trakt św. Wojciecha w Gdańsku, gdzie obejrzysz poszczególne modele.

tel.: 58 763 16 24
kom.: 501 711 860
kom.: 518 843 573
email: kontakt@jarzebowskidrzwi.pl

Odwiedź nasz salon!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego Jarzębowski Drzwi w Gdańsku przy ul. Trakt św. Wojciecha 123/4. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy drzwi drewnianych znajdą Państwo również wiele rodzajów schodów drewnianych, a nasz fachowy personel pomoże w wyborze odpowiednich schodów do waszego wnętrza. Od lat współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami, którzy cenieni są za swe doświadczenie, dokładność oraz profesjonalizm. Dzięki naszym usługom i produktom wielu klientów z chęcią powraca do naszego salonu. Istotna jest dla nas nie tylko jakość sprzedawanego asortymentu, lecz także dbałość o kontakt z klientem – na najwyższym poziomie. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

Salon Stolarki „Jarzębowski”
Jerzy Jarzębowski
ul. Trakt Św. Wojciecha 123/4
80-043 Gdańsk

Salon Drzwi PREMIUM

Profesjonalny salon sprzedaży Drzwi DREWNIANYCH w Gdańsku

Dziękujemy za Państwa obecność na stronie!

👋